Sa oled siin

Külalisõpetajad andsid digiteemalisi tunde rohkem kui poolesajas koolis

19. mai 2017 - 7:44

Tänavu kevadel toimunud projekti „Kõik on digi“ raames andsid külalisõpetajad enam kui poolesajas Eesti koolis kokku üle 120 digiteemalise tunni. Digilahenduste oma töös kasutamist selgitas koolitundides mitmekülgselt üle 50 külalisõpetaja eri elualadelt – Riigikogu liikmetest muusikute ja meditsiiniõeni.

„Äsja avaldatud digioskuste kasutamise uuringu tulemused näitavad selgelt, et digioskuste õpetamine koolis ei ole enam lihtsalt valikute küsimus, vaid möödapääsmatu vajadus. Me kasutame digilahendusi igapäevaselt ja kipume unustama, et see ei ole kaasasündinud oskus, vaid vajab siiski teadlikku lähenemist,“ selgitas projekti algatanud ministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo. Ta lisas, et hea on näha, et projekti vastu tundsid suurt huvi nii kooli- kui külalisõpetajad.  „Digi oskuslik kasutamine ei ole enam asjakohane ainult IT erialadel. Nii nagu digi aitab erinevates ametites tööd tõhusamalt teha, toetab see targasti kasutamisel ka õpilasi õppimisel.“

Projekti raames esinenud inimeste seas oli näiteks rahvaalgatus.ee projektijuht Maarja-Leena Saar, kes rääkis noortele sellest, kuidas digi aitab kodanikukohustusi täita ehk e-demokraatiast, digiallkirjastamisest ja kodanikuõigustest. Riigikogu liige Arto Aas tutvustas interneti ajalugu ehk meenutas õpilastele, et kunagi oli maailm ilma digita, samuti rääkis ta küberturvalisusest. Muusik InBoili külalistunni teemaks olid muusika ja digitaalsuse suhted. Tartu Puškini Kooli õppealajuhataja Tatjana Kodas märkis, et väga elav diskussioon arenes InBoilil 9. klasside õpilastega, kes mõnes asjas külalisõpetajaga ei nõustunud. “Koolikülastus oli huvitav ja õpetlik ning arendas õpilastes kriitilise mõtlemise oskust ja oskust vaadelda ühte situatsiooni erinevast vaatevinklist,” sõnas Kodas.

Tagasi Kooli tegevjuht Teibi Torm: „Meil on väga hea meel, et nii paljud koolid ja õpetajad, ning seda ka maapiirkondades, soovisid „Kõik on digi“ projektis osaleda. Saime esimeste nädalatega õpetajatelt rohkem kui 100 sooviavaldust digiteemalise tunniks. Meie infosüsteem on avatud aastaringselt ja seal on enam kui 3000 külalisõpetajat, keda saab ka väljaspool projekti kutsuda koolitundidesse erinevatel teemadel rääkima.“

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud digiteemaliste külalistundide projektis „Kõik on digi“ osales kokku 50 kooli ja 50 külalisõpetajat. Projekti peamiseks partneriks oli algatus Tagasi Kooli.

Lisainfo:

Gaili Eding
„Kõik on digi“ projektijuht
gaili@tagasikooli.ee
Tel. 55 47 535

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

20.06.2017|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti keele õppe varajase alustamise edu eeldus on koostöö ja lapsevanemate osalus

Eile Tallinna Õismäe Vene Lütseumis toimunud seminaril oli arutluse all „Eesti Integratsiooni Monitooringu 2017“ haridusvaldkonna tulemused, millest nähtus, et emakeelest sõltumata toetab enamik Eesti elanikke eesti keele õppe varasemat algust lasteaias või algkoolis.

20.06.2017|Haridus- ja Teadusministeerium

Õppepäev viib diplomaadid noortelaagrisse

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab täna õppepäeva Eestis resideerivale diplomaatilisele korpusele, sel aastal külastavad saadikud Kloogaranna noortelaagrit ja tutvuvad Eesti noorsootööga ning minister Mailis Reps räägib Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise prioriteetidest.